Kobiety nie bez powodu są nazywane „płcią piękną”. To one są swego rodzaju „ozdobą” swoich partnerów, przyciągają wzrok innych mężczyzn, często swoją twarzą czy też ciałem reklamują wszelakiego rodzaju marki. Aby zaczerpnąć informacje dotyczących idealnych proporcji twarzy kobiety zachęcam do zapoznania się z artykułem, który dotyczył operacji plastycznej nosa. Zostały tam też przestawione ogólne proporcje ciała człowieka na podstawie dzieła „Człowieka witruwiański” Leonarda da Vinci. W tym artykule zajmiemy się tematyką kolejnego atrybutu jaki mają kobiety, mianowicie biust.

 Idealna sylwetka kobiety

Nie od dziś wiadomo, że na kanon ideału sylwetki kobiety tworzą trzy magiczne liczby – „90/60/90”. Te tajemnicze liczby określają objętość biustu, talii i bioder w centymetrach. Opis wzorowego biustu przedstawił profesor Patrick Malluci w swoich badaniach. Owiany sławą chirurg plastyczny twierdzi, że brodawka powinna być skierowana w górę na 20 stopni, natomiast stosunek pomiędzy częścią pod brodawką a nad powinien wynosić 55%/45%. Biorąc pod uwagę realia jakie występują te wyidealizowane parametry mogą być kwestią sporną, ponieważ preferowana wielkość biustu jest kwestią gustu. Wszelakie badania, ankiety oraz artykuły są dowodem na to, że miseczka C ma najwięcej zwolenników.

Przekonania kobiet dotyczące ich biustu

Bez wątpliwości biust jest jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości dlatego dla wszystkich kobiet jest ważną częścią ich ciała. Kobiety uważają piersi jako swego rodzaju „wabik” na mężczyzn. Dlatego od czasu dojrzewania dbają o nie, pielęgnują kremami, modelują ćwiczeniami, a co najważniejsze eksponują w pięknej, często korygującej niedoskonałości bieliźnie w wydekoltowanych strojach. Często jednak kobietom spędza sen z powiek. Przeprowadzone badania pokazują, że tylko co dziesiąta kobieta jest zadowolona ze swoich piersi. Największym problemem jest przede wszystkim rozmiar. Często kobiety chcą tego czego nie mają. Panie, które hojnie obdarzyła natura często chciałyby mieć miseczkę B (czasami nawet A), ponieważ peszy je wzrok mężczyzn, który skupia uwagę na ich dekolcie. Natomiast posiadaczki małego biustu chciałyby posiadać wydatniejsze piersi. Często kompleks ich biustu doprowadza do tego, że krępują się rozebrać na plaży, założyć obcisłą sukienkę, gdyż uważają się za mniej kobiece, mniej seksowne. Wiele kobiet ukrywa swój mały biust pod stanikami wypchanymi gąbką tzw. staniki push-up. Istnieje też kompleks kształtu piersi u kobiet jest bardzo poważnym problemem. Wielokrotnie zastanawiają się czy powinny być bardziej okrągłe, mieć małe brodawki czy być bardziej sterczące. Na dodatek zadręczają się czy ich piersi nie są zbyt obwisłe, czy nie rozchodzą się na boki oraz czy z ich symetrią jest wszystko w porządku. Wielu psychologów twierdzi, że biust wywołuje tyle emocji, ponieważ większość kobiet uważa, że wyłącznie on określa ich seksualność i jest najatrakcyjniejszy dla panów. Często porównują swoje piersi z biustem innych kobiet, a co ciekawsze, częściej krytykują je niż mężczyźni. Panie są jedynymi w rodzaju specjalistkami od wyszukiwania najmniejszych defektów w ich kształcie, wielkości czy stanu skóry. Co na to Panowie ?!

Opinia mężczyzn na temat piersi kobiet

Przekonanie kobiet, że dla mężczyzn najważniejszą częścią ciała kobiety jest biust okazuje się być mylne. Panowie nie zaprzeczają, że podnieca ich widok biustu, lecz stawiają go dopiero na 5 miejscu. Bardziej zwracają uwagę na twarz, pośladki, talię a nawet nogi. Pytając jednak mężczyzn co jest dla nich najważniejsze w damskim biuście to przede wszystkim naturalność. Wbrew publicznej opinii nieprawdą jest, że facetom podobają wydatniejsze piersi. Są też przeciwnikami operacji plastycznych. Zdecydowanie lepsze wrażenie wywiera na nich zadbany naturalny biust, który nie sterczy zawsze tak samo, nieważne co robiłaby kobieta. Uważają, że silikon odbiera piersiom cały urok. Mężczyźni poruszyli też kwestię dbania o biust. Ważna jest dla nich jędrność i sprężystość. Dlatego kobiety powinny zwracać uwagę na odpowiednie kosmetyki czy też wykonywać ćwiczenia, które pomogą utrzymać ich biust jak najdłużej w dobrej kondycji. Niektórzy ankietowani poruszyli też kwestię symetrii. Zdają sobie sprawę, że to nie wina kobiety. Część z nich po ujrzenia piersi w asymetrycznym położeniu miało jednak dziwne odczucia. Niektórym nie podobają się duże i ciemne brodawki, a część z nich nie toleruje przekłutych sutków. Rozmiar… potwierdzają się informację zawarte we wcześniejszej części artykułu. Większość mężczyzn nie lubi ogromnych piersi. Optymalnym jest rozmiar C. Kolejna rzecz, na którą zwracają uwagę mężczyźni to „opakowanie” biustu. Biust potrzebuje idealnej oprawy. Jeśli kobiety podczas wyboru bielizny zastanawiają się jakie biustonosze podobają się najbardziej mężczyzną to powinny wiedzieć, że czarne oraz koronkowe. Ważnym jest aby zainwestować w dobrze dobrany stanik, który poprawi wygląd biustu oraz podkreśli sylwetkę. Ostatnią sprawę, którą chcę poruszyć to potwierdzone przez mężczyzn stwierdzenie, że najbardziej podoba im się biust, z którego zadowolona jest ich posiadaczka. Kobiety, które nie mają kompleksów są pewniejsze siebie. Doceń to co masz. Przestań oceniać wygląd czy też porównywać piersi z piersiami innych kobiet. Jeśli jednak partner jest zachwycony Twoim biustem, a Ty nadal masz kompleks na jego punkcie, poszukaj rozwiązań jak można poprawić jego kształt i prezencję. Oprócz operacji plastycznej piersi są też mniej inwazyjne sposoby. Należy dobrać odpowiednią bielizną, zadbać o nie poprzez wmasowywanie kremu ujędrniającego i nawilżającego oraz ćwiczyć. Aktywność fizyczna jak np. gimnastyka czy pływanie działają czasami cuda.

Operacja plastyczna piersi jako jeden ze sposobów na pozbycie się powstałych kompleksów

Pomimo wielu przekonań to kobieta ma dużo większe wymagania co do jej wyglądu niż jej partner. Kobiety jako swój atrybut kobiecości numer jeden często stawiają biust. Jest jednak mniejszy odsetek mężczyzn, którym podobają się większe piersi i namawiają kobiety do operacji. Gdy dojrzała kobieta staje się matką, często jej organizm przechodzi zmianę, w przypadku piersi – karmienie. Współczesne kobiety dążą do nienagannej sylwetki poprzez wszelakiego rodzaju diety czy też aktywności fizyczne. Przy dużych wahaniach wagi może to odbić się na wyglądzie ich piersi. Jest też duża liczba kobiet z wadami rozwojowymi gruczołów piersiowych i klatki piersiowej. Cofając się lata wstecz zabieg powiększenia piersi kojarzył się tylko z kobietami z „filmów dla dorosłych” oraz z ówczesnymi symbolami seksu. Dzisiaj setki tysięcy kobiet na całym świecie decyduje się na powiększenie piersi. Jeśli kobieta uważa, że jedynym sposobem na pozbycie się jej kompleksu jest operacja to należy ją wspierać i pomóc jej przygotować się do takiego zabiegu. Częstą przypadłością Polaków jest szukanie oferty jak najtańszej. W tym przypadku nie należy oszczędzać. Nie sugerujmy się ceną, lecz kwalifikacjami personelu, wyglądem kliniki medycyny estetycznej, a co najważniejsze poszukajmy opinii innych pacjentek. Koszt zabiegu nie jest niski ( w granicach 15-20000 w zależności od kliniki oraz od rodzaju zabiegu). Dlatego, jeśli kwota, którą zamierzaliśmy przeznaczyć na operację jest wystarczająca na pokrycie kosztów zabiegu w klinice o wątpliwej opinii to warto wspomóc się dodatkową formą finansowania jaką jest pożyczka czy też kredyt ( różnice pomiędzy formami finansowania zostały opisane w artykule o kredycie na zakup samochodu) na operację plastyczną piersi. Spokój ducha oraz pewność, że zabieg przebiegnie bez problemu, a co najważniejsze efekt końcowy spełni oczekiwania pacjentki jest warty dołożenia paru groszy. Poruszamy tutaj temat operacji piersi, natomiast taki sam mechanizm powinien zadziałać w przypadku każdej innej operacji plastycznej. Jeśli kobieta nie posiada wystarczającej ilości gotówki, a jej desperacja jest tak duża, że nie przyjmuje do wiadomości nie odbycia takiego zabiegu to warto porozmawiać z najbliższymi na ten temat. Przedstawić sytuację, kompleks z jakim się boryka. Być może pomogą udzielając pożyczki, aby życie stało się łatwiejsze. Bezpośrednio w klinikach można też dopytywać o formy finansowania zabiegów jak np. pożyczka na powiększenie biustu. Wiele firm oferuje swoją pomoc na wszelakiego rodzaju portalach, gdzie możemy zaczerpnąć informacji na temat kredytu, aby marzenie nie jednej z kobiet, jakim jest powiększenie piersi spełniło się.

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok