Wszyscy żyjemy z dnia na dzień i nikt z Nas nie zastanawia się co by było gdyby nagle dopadła nas jakaś choroba, zdarzył się jakiś wypadek i inne nieprzyjemne rzeczy, które mogą dotyczyć nas jak i naszych bliskich. Spora część osób zapewne zabezpiecza się przed nieszczęśliwymi zdarzeniami poprzez polisy ubezpieczeniowe czy też oszczędzanie funduszy na tzw. „czarną godzinę”. Jednak nie wszyscy są w stanie zapewnić sobie taką ochronę.

Finansowanie zabiegów medycznych, a brak funduszy
Czy możemy podjąć się leczenia kiedy nie mamy pieniędzy?
Gdzie szukać informacji dotyczących form pokrycia kosztów leczenia

Finansowanie zabiegów medycznych, a brak funduszy

Wielu pacjentów ze względu na brak środków finansowych często nie korzysta z prywatnych wizyt u lekarzy specjalistów. Koszty zabiegów znacznie przekraczają możliwości ich budżetu domowego. Narodowy Fundusz Zdrowia stara się pomóc poprzez częściowe finansowanie leczenia czy też dopłaty do zabiegów w Publicznych Ośrodkach Zdrowia czy też w gabinetach, które mają podpisaną umowę o współpracy z NFZ.  Przeprowadzając ankietę pośród 10 przypadkowych osób 8 z nich wskazało gabinet stomatologiczny jako ostatni, do którego wybrali by się w trosce o zdrowie. Głównym powodem były koszty zabiegów. Ponad 45% Polaków po 65 roku życia nie posiada już własnych zębów, a prawie 95% dorosłych choruje na próchnicę. Idąc chodnikiem możemy boleśnie skręcić nogę czy nawet ją złamać. W przypadku skomplikowanego uszkodzenia tkanki mięśniowej czy też stawu konieczna będzie operacja. Nikt nie zastanawia się nad tym przed tym zdarzeniem, że czekając na operację finansowaną przez NFZ ( za darmo ), może upłynąć wiele czasu. Prywatny zabieg, który odbędziemy znacznie szybciej prawdopodobnie będzie kosztował słono. Bardziej dramatyczną sytuacją jest nagłe zachorowanie na nowotwór, gdzie koszty leczenia sięgają bajońskich sum. Rzadko kto jest przygotowany na taką sytuację. Są to nieliczne przypadki z jakimi Polacy borykają się na co dzień. Czy jest rozwiązanie, które może Nam pomóc, gdy znajdziemy się w powyższych sytuacjach ?

Czy możemy podjąć się leczenia kiedy nie mamy pieniędzy?

Jak mówi przysłowie – „nieszczęścia chodzą parami”. Niestety często ma ono odzwierciedlenie w rzeczywistości. Życie stawia nas w przeróżnych sytuacjach, a jedną z nich są m.in. nagłe problemy ze zdrowiem. Każdy człowiek stara się myśleć pozytywnie lecz w dzisiejszych czasach choroba może pojawić się nagle. W parze ze złymi informacjami może iść też Nasz sytuacja finansowa. Gdy nie mamy pieniędzy aby zapłacić za leczenie to czy mamy jakieś możliwości finansowania ? Tak! Przytaczając sytuację z poprzedniego akapitu dotyczącą stomatologów wielu z nich wychodząc naprzeciw swoim pacjentom, gdy widzą, że przerywają leczenie ze względu na koszty, pozwala na tzw. leczenie na raty. Inni zaś zaciągają kredyt na leczenie zębów.  Koszt leczenia stomatologicznego może sięgnąć nawet 10 000 złotych. Bardziej skomplikowane zabiegi medyczne znacznie przekraczają wspomnianą kwotę. Tak jak idziemy do supermarketu i kupujemy telewizor na raty, mamy możliwość ubiegania się o kredyt na skomplikowane leczenie czy też małą pożyczkę na prosty zabieg. Musimy posiadać jedynie zdolność kredytową i nie możemy być dłużnikami ( po szersze informacje na temat pożyczek i kredytów odsyłam do artykułu dotyczącego kredytu na zakup samochodu czy też kredytu na zakup nieruchomości).

Gdzie szukać informacji dotyczących form pokrycia kosztów leczenia

Gdy mamy już „nóż na gardle” i sytuacja, w której znaleźliśmy zmusza nas do skorzystania z dodatkowego finansowania informacji dotyczących pożyczki na usługi czy zabiegi medyczne możemy zaczerpnąć w gabinecie/klinice, w której się leczymy. Często mają podpisane umowy z firmami zajmującymi się kredytami medycznymi na leczenie czy to wspomnianych zębów czy innych poważnych schorzeń, które mogą dosięgnąć każdego człowieka. Zazwyczaj po podpisaniu umowy z taką firmą przez pacjenta lekarz przesyła dokumentację medyczną do wglądu a firma bezpośrednio środki na leczenie. Jeśli korzystamy z usług medycznych gabinetu, który niestety nie współpracuje z żadną firmą pożyczkową to w takim przypadku po leczeniu przedstawiamy fakturę za usługę a firma pożyczkowa pokrywa jej koszty.  Kolejną z możliwości jest udanie się do banku. Szerokie spektrum produktów jakie posiadają banki, aby dopasować się do możliwości finansowych czy też potrzeb klienta daje nam duże pole do działania w kwestii skorzystania z dodatkowej gotówki. Pożyczki na leczenie chętnie udzielą nam parabanki czy też inne firmy finansowe. Uczulam jednak, aby przed podpisaniem dokładnie przeczytać umowę, oraz wyjaśnić wszelakie możliwe wątpliwości z doradcą, gdyż często firmy tego rodzaju korzystają z nieszczęść ludzkich oraz sytuacji patowych jakie dosięgnęły ich potencjalnych klientów. Zatajają całkowity koszt pożyczki oraz nie informują o  dodatkowych opłata związanych z zaciągniętym długiem.  Jeśli mamy możliwość pożyczyć pieniądze od kogoś z rodziny czy też od dobrego znajomego na tzw. 0% to będzie to najlepsze wyjście z zaistniałej sytuacji. Ostatnią, a zarazem najwygodniejszą drogą poszukiwania dodatkowego zastrzyku pieniędzy jest wyszukanie najkorzystniejszej oferty kredytowania w sieci internetowej (jeśli mamy do niej dostęp). W XXI w. internet jest dźwignią handlu oraz głównym miejscem zastosowania szerokiego marketingu przez firmy. Znajdziemy tam wszystkie możliwe firmy zajmujące się udzielaniem kredytów i szybkich pożyczek na leczenie. Wszelkiego rodzaju rankingi czy też porównywarki kredytów ułatwią nam zestawienie ofert różnych firm oraz banków. Po spełnieniu formalności będziemy mogli kontynuować leczenie.

W sprawach zdrowia oraz zdarzeń losowych, które go dotyczą nie zastanawiamy dopuszczamy nigdy złych myśli. Jeśli odnosi się to do naszej osoby czy też do kogoś bliskiego zawsze staramy się pomóc. Jak wiadomo, kwestie finansowe zawsze są najtrudniejsze. Bez zastanowienia jednak skorzystamy z wszelakiego rodzaju pomocy finansowej jeśli tylko będziemy mieli taką możliwość. W czasach szeroko rozwiniętego rynku usług finansowego mamy możliwość skorzystania z usług czy to  firm zajmujących się pożyczkami medycznymi na leczenie ( poważnych chorób, prostych zabiegów czy nawet leczenie zębów, itd.). Banki również zaoferują nam czy to kredyt czy pożyczkę na leczenie. Jeśli spełnimy wymagania banku to środki możemy otrzymać nawet tego samego dnia. Pamiętajmy! Podejmując decyzję o zaciągnięciu długu podejmujmy ją rozsądnie, aby rozwiązanie jednego problemu nie przyniosło drugiego.

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok